Britania nuk humb kohë! / Gati marrëveshja e madhe historike me Turqinë

Britania e Madhe dhe Turqia po përgatiten të nënshkruajnë një marrëveshje të tregtisë së lirë të martën, njoftuan mediat britanike, duke iu referuar një deklaratë nga Ministria britanike e Tregtisë Ndërkombëtare. Do të jetë marrëveshja e parë që kur kryeministri Boris Xhonson arriti një marrëveshje të re tregtare me BE-në. “Marrëveshja, e cila do të… Continue reading Britania nuk humb kohë! / Gati marrëveshja e madhe historike me Turqinë

Published
Categorized as BOTË

Po Kërkohen 45.000 Deri Në 60.000 Shoferë Kamionësh Ne Gjermani

Televizioni gjerman, ZDF ka raportuar që po ka mungesë të qindra vozitësve të kamionëve dhe kjo mund të shpie në mungesë të artikujve nëpër raftet e supermarketeve. Sipas Shoqatës për Transport të Mallrave dhe Logjistikë, kompanitë gjermane për transport mallrash kanë mungesë prej 45 mijë deri në 60 mijë vozitës kamionësh, dhe zëdhënësi i tyre… Continue reading Po Kërkohen 45.000 Deri Në 60.000 Shoferë Kamionësh Ne Gjermani

Published
Categorized as BOTË

Vjen lajmi i keq/ Gjermania do të mbyllet plotësisht Në këto data

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka bërë të ditur se Gjermani do të mbyllet nga e mërkura për shkak të numrit të madh të rasteve me C0VíD-19 që janë shf aqur atje kohëve të fundit. Dyqanet dhe shkollat do të mbyllen deri më 10 janar. Merkel këtë e bëri të ditur pas takimit që zhvilloi sot… Continue reading Vjen lajmi i keq/ Gjermania do të mbyllet plotësisht Në këto data

Published
Categorized as BOTË