Whats App Do Të Fshijë Llogarinë Tuaj Nëse Nuk Bini Dakord Me Kushtet E Reja, Ja Per Cka Behet Fjale…

Whats App po ndryshon politikën e tij të privatësisë, që do të thotë ndarja e të dhënave me Face book do të jetë e detyrueshme nëse nuk doni që llogaria juaj të çaktivizohet. Nëse përdoruesit nuk i pranojnë kushtet e reja të privatësisë që shfaqen në ekranet e tyre, ata do të humbasin hyrjen në… Continue reading Whats App Do Të Fshijë Llogarinë Tuaj Nëse Nuk Bini Dakord Me Kushtet E Reja, Ja Per Cka Behet Fjale…

Published
Categorized as TEKNOLOGJI

Nuk do ta besoni sa vite i ka mbushur sot Liberta Spahiu!

Është një nga moderatoret më të zonjat që ka ekrani televiziv. Me energjinë që e posedon, ajo ka arritur ti qëndroj besnike publikut duke e bërë më të mirën si moderatore e shkathët, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse ka goxha vite që është pjesë e televizionit, moderatorja sot feston ditëlindje, ku ka marrë urime të shumta… Continue reading Nuk do ta besoni sa vite i ka mbushur sot Liberta Spahiu!

Published
Categorized as SHOWBIZZI

Britania nuk humb kohë! / Gati marrëveshja e madhe historike me Turqinë

Britania e Madhe dhe Turqia po përgatiten të nënshkruajnë një marrëveshje të tregtisë së lirë të martën, njoftuan mediat britanike, duke iu referuar një deklaratë nga Ministria britanike e Tregtisë Ndërkombëtare. Do të jetë marrëveshja e parë që kur kryeministri Boris Xhonson arriti një marrëveshje të re tregtare me BE-në. “Marrëveshja, e cila do të… Continue reading Britania nuk humb kohë! / Gati marrëveshja e madhe historike me Turqinë

Published
Categorized as BOTË

Miliona përdorues mund të mos e përdorin më “WhatsApp-n”, ja arsyeja dhe nga cila datë

Një version i ri i WhatsApp do të ndalojë së funksionuari në shumë aparate celular nga 1 janari 2021. Pajisjet e vjetra Android dhe iPhone nuk do të suportojnë versionin e fundit të aplikacionit, duke i detyruar përdoruesit të ndryshojnë sistemin e tyre operativ celular ose të blejnë një smartphone të ri. Çdo iPhone që… Continue reading Miliona përdorues mund të mos e përdorin më “WhatsApp-n”, ja arsyeja dhe nga cila datë

Published
Categorized as TEKNOLOGJI